Idag fyller världens bästa pappa år! 60 bast! Han ska ha två veckors semester och sedan blir han avtalspensionär vilket, i den branschen vi jobbar i, inte innebär att man slutar jobba. Så efter två veckors semester följt av två veckor som pensionär så drar han i gång igen den gamla uven!
Först blev han farfar till en liten tjej, Noomi, och förra året blev han morfar till Nils. Följande bilder representerar min pappa bäst, ute i naturen på utflykt. Grilla lite korv, vare sig det är sommar eller vinter. Bada i havet, fast insjöar funkar också bra, på tur med husvagnen och Ozzy som ständig följeslagare. Ozzy är egentligen ”mammas” hund (dvs att hon ville köpa hund) men han tyr sig mest till husse.
Min pappa är en livsnjutare med allt vad det innebär. Det kan vara en lätt joggingtur, stek på grillen, en whisky till helgen och friluftsliv. Hoppas att du får mycket mer av det pappa!
Sort grattis pappa Lennart! ❤️
Så kul för honom :). Måste vara härligt att kunna gå till det nya kapitlet i livet. Jag smålängtar själv även om det dröjer 😉
GillaGilla
Haha, ja jag också! 🙂 Han kommse ju dock att vara tillbaka på arbetsplatsen igen efter 4 veckor som i eget bolag.
GillaGilla